Грип: чи варто панікувати?

Грип: чи варто панікувати? Від «свинячого» грипу один волинянин помер, а ще в шістьох підтверджено зараження вірусом Н1N1. такі останні дані повідомляє облуправління охорони здоров’я.

П’ять дієвих правил у боротьбі із хворобою нам підкаже обласний позаштатний спеціаліст із сімейної медицини Лідія Кривдік.

Перше й головне – не панікувати! Бо хоча хворих на ГРВІ та грип дійсно побільшало, проте нічого катастрофічного наразі немає. А щоб і не було, головний сімейний лікар Волині радить дотримуватися таких порад.
Підвищена t – хороша зброя від недуги
Тому якщо на вашому термометрі 38-38,5 – нічого страшного. Навпаки: це означає, що організм побачив віруса й почав його знищувати. Збивати таку температуру не треба. Краще допоможіть організмові боротися з недугою. 
А для того – побільше пийте теплого чаю (лимон, малина, калина, сухофрукти). Вірус дуже боїться лужного середовища, тому прикупіть мінеральної води і препарату регідрон.
Швидше одужати допомагають харчі,
переконана Лідія Кривдік, яка, працюючи головним лікарем «Луцького центру медико-санітарної допомоги №1», щодня про це нагадує пацієнтам. Аби в період захворювання  не перевантажувати організм жирною чи гострою їжею, надавайте перевагу овочам, фруктам, цибулі, часнику, кисломолочним продуктам. А от 
100 г із перцем
можуть призвести до серйозних проблем, особливо в людей із вадами серця чи шлунково-кишкового тракту, ще й на фоні підвищеної температури тіла. Тож замість алкоголю придбайте противірусні препарати, які не полінуйтеся в рекомендованих дозах поприймати хоча б із п’ять днів.
Вірус боїться свіжого повітря!
Відтак у приміщенні, де перебуває хворий, провітрювання проводьте через кожні 2-3 год. 
Якщо  хворий перебуває поміж здорових, він має вдягати маску (одноразову чи 5-6-шарову марлеву) і змінювати її через 2 год.
Навіть якщо температура хворого піднімається до 39-ти й вище, 
не спішіть купувати антибіотики!
Коли 40 градусів – викликайте «швидку». Якщо не так ризиковано – приймайте жарознижувальні. Найчастіше зараз приписується ібупрофен (і похідні). Він застосовується тричі на добу. Але якщо приймати таблетку ще рано, а хворий знову «горить», можна ібупрофен чергувати з парацетамолом. І пам’ятайте: жарознижувальні починають діяти через хвилин 40-50. Тому не панікуйте раніше часу. Ліпше легенько протріть хворому скроні, шию, внутрішню сторону рук та ніг розчином води з оцтом (1:1), напоїть його чаєм із прутиків малини чи смородини (вони теж понижують температуру тіла).
А от антибіотик, який у боротьбі з вірусом безсилий, рекомендується тільки тоді, коли на фоні грипу чи ГРВІ з’явилася якась бактеріальна інфекція, тобто хвороба ускладнилася гострими бронхітом, отитом, синуситом чи, не дай Боже, запаленням  легень. Однак і в цьому випадку не займайтеся самолікуванням, застерігає головний сімейний лікар Волині. Тільки спеціаліст зможе визначити, антибіотик якого спектру дії вам потрібен.
Окрім того, для вчасного виявлення ускладнень (пневмонії, туберкульозу) хворий неодмінно має зробити рентген.
– Отож, бережіть себе та своїх рідних, – радить Лідія Кривдік, – та будьте здорові!
Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%