Коли завалиться «Білий дім»?

Коли завалиться  «Білий дім»?

Будинок, де розташована волинська влада, – у плачевному стані. 

Керівник комунальної установи «Управління будинком обласної ради» Микола Рижук просить 100% коштів, що надходять від оренди приміщень у громіздкій споруді на Київському м-ні, віддавати на власні потреби установи. Наразі 50% цих грошей іде в обласний бюджет. Ситуацію детально обговорювали під час засідання майнової комісії облради, що відбулося 22 січня під головуванням депутата Миколи Буліги. 
Микола Рижук не міг відповісти на запитання членів комісії, скільки коштів від оренди отримує комунальна установа за рік, бо, мовляв, не готовий доповідати. Хоча під час засідання розглядали запропонований ним же проект рішення облради про перерозподіл зазначених коштів. Однак повідомив, що за місяць установа отримує майже 8 тис. грн від тих, хто орендує приміщення у «Білому домі» ( це переважно державні установи). Якщо підрахувати, то виходить до 100 тис. грн за рік. Ці кошти витрачаються на утримання споруди, але їх недостатньо. 
«Будинок звели у 1988-му. З 89-го він експлуатується. Водопровід у такому стані, що вже нема можливості його ремонтувати, треба невідкладна заміна. Старі труби течуть. У будь-яку хвилину приміщення може затопити. Відсутні протипожежна сигналізація. Минув термін експлуатації ліфта. Ніхто й ніколи не виділяв на ці потреби кошти, хоч кожному голові писали листи», – зазначив керівник комунальної установи. 
Втім депутати Сергій Слабенко та Святослав Кравчук заперечили йому: кошти на ті чи інші потреби (ремонт даху, встановлення вікон) таки у різні роки виділялися.  Ситуація тому така складна, що від оренди майна надходять мізерні суми, наголосив депутат В’ячеслав Рубльов, адже сплата для більшості сягає символічної 1 грн у рік. У той час, як заміна водопроводу, за словами Миколи Рижука, може вартувати до 500 тис. грн, сигналізація – 600 тис. грн, ліфт – понад мільйон…
Потрібні гроші можна виділити, перерозподіливши надходження від оренди майна, які отримують і сплачують в бюджет інші комунальні підприємства, яким більш пощастило, вважають обранці. Або підвищити орендну плату «мешканцям», що теж не вихід, бо це переважно державні установи, які грошей не заробляють.
«Із моєї точки зору, найперше треба вирішувати і головну проблему – заміну водопроводу. І наводити порядок з орендною платою», – зауважив Святослав Кравчук. 
Однак прийняти зараз будь-яке рішення щодо виділення грошей на ремонт хоча б водопроводу – неможливо, наголосив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк, позаяк інакше треба зменшувати дохідну і видаткову частину бюджету. Втім питання ремонтів – це тема майбутнього. Наразі ж комісія вирішила врахувати потреби у 100% надходженні коштів від оренди для комунальної установи «Управління будинком облради» під час розгляду внесення змін до бюджету. 
Олена ЛІВІЦЬКА. 
Фото Романа УСТИМЧУКА. 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%