Медогляд – скасовано!

Медогляд – скасовано!

Державна регуляторна служба України призупинила дію відповідного пункту спільного наказу Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров’я від 31 січня 2013 р. щодо проведення медичного огляду кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів.
До скасування вищезгаданого наказу двох міністерств вимоги були такими:
«Всі медогляди кандидатів у водії та водіїв поділяються на попередні, періодичні, щозмінні передрейсові та післярейсові, а також позачергові, – розтлумачував у березні 2013-го «Голос України». – Попередні медогляди, як і раніше, проходитимуть усі кандидати у водії для отримання права керування транспортним засобом. Періодичні медогляди водії до 55 років проходитимуть раз на 10 років, водії від 56 до 75 років – раз на три роки, а ті, кому за 75, – щорічно. Раніше в документах не було чітко вказано такої періодичності медоглядів: якщо у водія не було протипоказань для керування транспортом, то медична довідка видавалася на три роки, а водіям віком понад 55 років (для жінок – 50 років) – на 2 роки».
І ось тепер газета «Урядовий кур’єр» із приводу відміни обов’язкового раніше медогляду інформує:
«Державною регуляторною службою України було прийнято рішення від 6 листопада 2015  р. №4 «Про необхідність усунення Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством внутрішніх справ України порушень принципів державної регуляторної політики згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», яким запропоновано Міністерству охорони здоров’я України та Міністерству внутрішніх справ України внести зміни до спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31 січня 2013 р. № 65/80 «Про затвердження Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів», шляхом виключення з його редакції пункту 2.1 спільного Наказу та абзацу 3 пункту 1.6 Положення, оскільки зазначені положення не відповідають вимогам чинного законодавства та принципам державної регуляторної політики.
Відповідно до частини першої статті 28 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рішення уповноваженого органу про необхідність усунення порушень принципів державної регуляторної політики підлягає виконанню органом виконавчої влади, щодо регуляторного акта якого було прийнято це рішення, у двомісячний строк з дня прийняття такого рішення.
Ураховуючи невиконання Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством внутрішніх справ України рішення Державної регуляторної служби України у встановлений строк і неоскарження цього рішення відповідними органами виконавчої влади та виходячи зі змісту повноважень Державної регуляторної служби України, регламентованих частиною сьомою статті 28 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» повідомляємо, що дію пункту 2.1 спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства внутрішніх справ України від 31 січня 2013 р. № 65/80 та абзацу 3 пункту 1.6 затвердженого цим наказом Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, зупинено із 7 січня 2016 року».
Таким чином, відтепер охочим стати водіями або водіям із відповідними посвідченнями періодично не потрібно проходити медогляд та не треба за це платити зайві гроші. 
Роман УСТИМЧУК.
Карикатура з газети «Голос України». 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%