«Ковельська палітра»

«Ковельська палітра»

Під такою назвою у галереї Волинської обласної ради 26 січня ц. р. відкрилася виставка ковельських художників, одержимих прагненням дарувати усім радість і тепло. Цей проект «Великого мистецького походу» до «депутатської» картинної галереї зініціювала Волинська обласна організація Українського Фонду Культури. У ньому візьмуть участь всі художники Волинського краю. Теперішнюколекцію малярствазгодом замінить колективна виставка з іншого р-ну, а ця поїде, ймовірно, у Володимир-Волинський. Організувало виставку творче об’єднання «Ковельська підкова» за підтримки Ковельської міської ради і міського відділу культури. На ній представлено близько 60 робіт 18 митців Ковельщини, виконаних у техніках олійного та акрилового живопису, пастелі, акварелі, декоративних техніках.

Місто Ковель має потужний творчий потенціал художників з академічною освітою та аматорів, закоханих у світ творчості, із присутньою внутрішньою гармонією і тонким відчуттям краси. І як свідчить практика – художні виставки є достатньо популярними серед широкого людського загалу – ковельчан і туристів. Адже мистецтво у кожного викликає певні емоції, відчуття, настрої – радість, сум, ностальгію, надихає на лірику. А це і є справжнє щастя для митця – не лишити глядача байдужими, розбудити у ньому почуття.

Художник душею малює світ,

Всі порухи серця у рамках картини…

Кожен із авторів робіт, презентованих на виставці, має свій почерк, індивідуальну манеру письма, стиль і техніку, бачення навколишнього світу. Звісно, всі картини різні, як і автори. Проте їх об’єднує спільне прагнення висловити на полотні, папері чи іншому матеріалі свою радість і біль, піднесення або ж відчай, гармонію чи хаос, тобто передати велику любов до рідної землі та її людей, прагнення до кращого майбутнього.

Основною тематикою творів Тетяни Степанюк, Миколи Конопацького, Віктора Мельника, Ярослава Потапчука є пейзажі Ковельщини та волинські краєвиди в техніці олійного живопису. Захоплення у глядача викликають полотна Світлани Солодун, на яких зображені такі рідні і милі ковельські вулички (триптих «Незламна»). Вражають своєю колористичністю твори Василя Королюка – оптиміста за вдачею. Митець апробовує різні техніки та навпрямки в олійному живописі, пише у стилі сюрреалізму та імпресіонізму. Триптих Оксани Цюп’яшук навіює на спогади і лірику. Поціновувачів декоративного мистецтва привертають увагу роботи Лариси Іщук та Івана Панасюка. У техніці акрилового живопису працюють Ольга Комісарик і Юлія Теличко. Сповнені лірики і тепла картини Оксани Цюп’яшук, особливо триптих «Куточок дитинства». На виставці також експонуються творимайстра батику, акварелі та олійного живопису Олени Цьомик, також Світлани Шевченко, Віри Журби, Світлани Орловської та Геннадія Сарапіна. Глибоким змістом вирізняється картина Антоніни Байди «Буремний лютий», присвячена подіям революції Гідності, Єдності і Патріотизму.

Ковельських художників привітали заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк, начальник управління культури Волинської обласної державної адміністрації Валерій Дмитрук, заслужений художник України, заступник голови правління НСХ Леонід Литвин та голова обласного відділення Українського фонду культури Генадій Сарапін. Самі художники розповіли про свою творчість, здобутки і плани на майбутнє.

Виставка буде діяти до середини лютого. Тож запрошуємо усіх бажаючих до ознайомлення із творчістю ковельчан.

Мирослава Мороз.

На фото: відкриття виставки.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (476) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%