Депутатські хороми: скромний побут волинського нардепа

Депутатські хороми: скромний побут волинського нардепа «Столичне» життя Ігоря Гузя ФОТО
Під час недавнього візиту до Верховної Ради України та Комітету закордонних справ ВРУ у рамках проекту програми USAID «РАДА» народний депутат України від 19-го виборчого округу Волині Ігор Гузь продемонстрував журналістам, в яких умовах працюють і живуть обранці. Принаймні декотрі…

Держава гарантує для іногородніх нардепів проживання у столиці: або оплачує помешкання у 4-зірковому готелі «Київ» у Печерському районі міста, або виплачує компенсацію, за яку можна знімати квартиру.
«Якщо я не помиляюся, то місяць проживання у цьому готелі коштує в районі 14 тисяч гривень.  Я гроші на руки не отримую. Декілька сотень депутатів цим користується. Можна довго дискутувати, чи ця норма потрібна, чи ні. Я точно знаю, що тут проживає Арсен Аваков та Андрій Парубій, багато рядових депутатів, до яких я і себе відношу. Окрім номера, нема ніяких більше «поблажок». Ресторан дуже дорогий, я там жодного разу не був. Кав’ярня знизу – це корисно, бо можна зустріч провести, з кимось кави випити. Але найбільша користь у тому, що готель «Київ» від Верховної ради України за 3 хвилини ходу. Знаю, що є «депутати-фантоми», тобто такі, які числяться у списках, але тут не живуть. Можливо, вони надають ці кімнати для своїх помічників чи використовують в інших потребах. Але серед цих людей є досить небідні. З волинський депутатів тут точно живе Ігор Гузь, Ігор Лапін і, по-моєму, Юрій Савчук. Є депутати, мої колеги з Рівненщини, які  винаймають за ці гроші житло. Я думав про цей варіант, але згодом відмовся. Мене все влаштовує, – розповів Ігор Гузь.
Зізнався, що у грудні, коли його власний автомобіль перебував у ремонті, користувався автопарком ВРУ. Є така можливість для обранців – пересуватися у справах Києвом на «державних колесах»: Коли депутату потрібно, він може викликати автомобіль із автопарку ВРУ і дістатися до пункту призначення. На місяць ліміт – 25 годин. У грудні, коли мій автомобіль був у ремонті, брав машину із автопарку разів з десять. Цього місяця – жодного разу. Моя точка зору: цей гараж – це рудимент. Нема необхідності у його існуванні. Хоча це не елітний автопарк. Можливо, керівництво комітетів чи ВРУ пересувається іншим транспортом, не знаю».

Член «Народного фронту» Ігор Гузь вважає, що це дуже добре, що нардепам уже не надають у столиці постійного житла: «Ви знаєте: у нас були обранці, які потім приватизували  надані квартири у Києві. По-моєму, вже не працюють санаторії. Є державна лікарня «Феофанія», але я ні разу там не був. Якщо говорити про якісь інші блага, то зараз іде дискусія про зарплату. За січень на картку я отримав 4700. На оплату праці помічників дається приблизно 15 тис. грн. На папір, канцелярію – нічого».
Щодо умов для роботи, тут до послуг нардепа та його помічників – кабінет. Кабінет Ігоря Гузя знаходиться у Комітеті закордонних справ ВРУ. Раніше він належав нардепу Оксані Білозір. Ігор Володимирович не приховував, що разом із помічниками власним коштом робив там ремонт: поклеїли шпалери і посталили ковролін.
Інтер’єр кабінету не вразив. У цих чотирьох стінах трудиться не тільки Ігор Гузь, а ще й три його помічниці Наталія Будчик, Ольга Коритнєва та Марина Хромих. З-поміж цікавих речей у кабінеті нардепа – каска, подарована волинськими шахтарями, добірка книг «БАНДЕРШТАТна антологія».
Прожити у столиці на депутатську зарплатню – непросто, каже Гузь. Чому? За січень вона склала 4 тис. 700  грн: «Я багато пересуваюся по округу, плюс – Київ, Луцьк…  Маю купити якийсь одяг, бо повинен виглядати як народний депутат, заправляти автомобіль тощо. Тому, на жаль,  кожен депутат повинен шукати додаткові ресурси. Я кажу: і тоді, коли балотувався, і зараз є люди, які мені допомагають, тобто які фактично фінансують мою депутатську діяльність. Це і люди в окрузі (Валентин Кошельник із Володимира-Волинського, Богдан Бадзюнь із Нововолинська), й інші, яких я не можу назвати…  Це факт, тут нема що приховувати.  Хтось зразу скаже: «Ти їм щось винен». По-різному. Але в такій ситуації ми є… «
Очевидно, що такі зарплати депутатів ведуть до корупційних дій, робить висновок Ігор Гузь, бо ти вже не думаєш про те, як написати закон, ти думаєш, як заправити машину, щоб доїхати до Києва.
Отакі вони, будні нардепів…
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.

Будівля Комітетів ВРУ


Кабінет волиснького нардепа


Помічник Наталія Будчик


На робочому столі


Що читає нардеп?


Ольга Коритнєва.


Посвідчення помічника нардепа.


Каска, подарована шахтарями Волині.


У графіку - телеефіри...


Коридорами влади.


Засідання комітету.


У номері...


Готельні умови - скромні.


...Але холодильник є)


Оздоблення депутатського готелю нагадує: всі ми родом із села.


Ближні сусіди - кращі родичі: Ігор Лапін теж живе у готелі "Київ".

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (268) - 85.9%
Пізно (11) - 3.5%
Яка різниця? (8) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (13) - 4.2%
Мені байдуже (11) - 3.5%